Co powinny wiedzieć młode małżeństwa?

Kontynuując ideę, że nowy rok to nowe plany, nowe pomysły i nowe marzenia podrzucamy może dla kogoś inspirację lub motywację do działania. Tak naprawdę vlog ten jest nie tylko dla młodych małżeństw (chociaż będąc świeżo po ślubie ma się trochę więcej możliwości), ale też narzeczonych i par o dłuższym stażu. Polecamy szczególnie posłuchać od 10 minuty, bo wtedy poznacie Asię i Dawida mieszkających obecnie w Ekwadorze. Mówią oni trochę o szukaniu sobie misji, o wspólnym robieniu wartościowych rzeczy oraz o tym, jak najlepiej przygotować się do małżeństwa.

Do mnie osobiście najbardziej trafiły słowa o. Adama Szustaka: „Jednym z wyznaczników miłości zawsze jest rozdawnictwo. Miłość nigdy nie jest skoncentrowana tylko na tej dwójce, która się kocha, która znalazła w sobie jakieś tam szczęście. Tylko miłość zawsze chce się rozdać dalej.” 

Drugi fragment, który dał mi do myślenia to mniej więcej 16-17 minuta filmu. Mężu, uwielbiam spędzać z Tobą czas i wiem, że niekiedy ciężko mi dzielić się Tobą z innymi… Tak, jeszcze sporo przede mną, żeby nauczyć się tej „dobrej miłości” i zaakceptować to, że z taką radością chcesz pomagać każdej bliskiej lub nieznajomej osobie poświęcając swój czas. Mam jednak nadzieję, że z każdym rokiem naszego małżeństwa będzie mi to wychodziło lepiej :)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*