Małżeństwo jest DOBRE

Nasz trzeci wpis w ramach akcji “Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa”. Było już o tym, dlaczego małżeństwo jest FAJNE oraz że warto je celebrować, ponieważ jest WAŻNE. Dziś najbliższy nam temat, bo brzmi dokładnie tak, jak tytuł naszej strony internetowej :)

 

 

Małżeństwo jest DOBRE… bo jest darem.

 

Tym razem krótko. Tak, dla nas małżeństwo to najpiękniejszy dar.

To piękne gdy (na całe życie!) dostajesz DAR – drugą osobę. Co więcej – jest to osoba, która się o ciebie troszczy, zabiega, kocha i uszczęśliwia. Nagle jest ktoś, kto jest zawsze obok, kto wysłuchuje twoich monologów, kto przytula gdy jest ci smutno, kto motywuje do działania i spełniania marzeń, kto rano pakuje ci do pracy obiad i kanapki gdy ty nie możesz się zebrać, kto odbiera z pracy gdy źle się czujesz i robi herbatę z cytryną gdy leżysz w łóżku przeziębiona…

 

Ale jeszcze piękniejsze jest BYCIE DAREM dla drugiej osoby. Dla mnie oznacza to oddanie większego ciastka z czekoladą, zrobienie kolejnego prania oraz posegregowanie męskich koszul w szafie (choć i tak wiem, że kilka dni później znów będą wymieszane). To oglądanie filmów akcji, za którymi nie przepadam oraz wspólne chodzenie do sklepu zoologicznego i z radością przyglądanie się rybkom. To wstawanie rano w swój wolny dzień, żeby tylko dać buziaka na pożegnanie albo dołożyć romantyczną karteczkę do obiadowego pojemnika…

 

Najkrócej mówiąc – naszym zdaniem, żeby małżeństwo było DOBRE trzeba traktować je jak DAR, a więc dbać o szczęście drugiej osoby bardziej niż o własne. 

 

 

PS. Tym razem będzie jeszcze bardziej osobiście… Ponieważ dokładnie 9. lutego 33 lata temu był ślub dwóch najważniejszych (zaraz po moim Mężu :)) dla mnie osób, czyli moich Rodziców. W związku z tym chcemy Wam dziś życzyć, abyście wciąż każdego dnia potrafili być dla siebie DAREM i aby Wasze małżeństwo było DOBRE. Dziękujemy, że jesteście!

 

1 komentarz do “Małżeństwo jest DOBRE

  1. Rodzice

    Dziękujemy :)
    Wielki to DAR dla rodziców widzieć szczęśliwe Dzieci :)
    Życzymy wszystkim małżeństwom, by umiały dbać o swój związek i go rozwijać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*