Kochaj

Tym razem chcielibyśmy nadrobić lekko zaniedbany przez nas dział, czyli KSIĄŻKI. Mamy nadzieję, że przyda się to Wam tym bardziej, że w wakacyjnym czasie często łatwiej sięgnąć w podróży po dobrą lekturę niż obejrzeć konferencję na ekranie telefonu.

 

Zacznijmy od tego, co sama autorka – Regina Brett napisała we wstępie do swojej książki „Kochaj”:

Ta książka nie jest dla każdego. Napisałam ją z myślą o tych, którzy zostali zranieni albo kochają zranionych, ale i dla tych, którzy są nieświadomi własnych ran, chociaż innym wydają się one oczywiste. No dobrze, wygląda na to, że ta książka jest dla każdego.”

My szczególnie chcielibyśmy ją polecić parom, ponieważ kilka rozdziałów (a właściwie „lekcji”) poświęconych jest relacjom damsko-męskim.

 

A czytając tę książkę znajdziecie w niej…

Fot. dobre-malzenstwo.pl

 

…trochę PORAD:

„Sposób na gwarantowaną satysfakcję w sypialni…

Pozwól jej pomalować ściany na ulubiony kolor. Kup tę kołdrę z falbankami, którą sobie upatrzyła. Podnieś skarpetki z podłogi. Pościel łóżko. Skróć paznokcie u nóg. Przytnij włosy w nosie. Zapal kilka świeczek. Ogol się i weź prysznic. Piwo nie sprawdza się jako płyn po goleniu ani afrodyzjak.

Czego pragną kobiety…

Niczego wielkiego. Twoja kobieta chce, żebyś zadzwonił do niej w ciągu dnia i powiedział zwykłe »Cześć«. Chce dostać od ciebie kartkę, nawet jeśli daleko do walentynek, jej urodzin albo imienin. Chce porozmawiać kilka minut w przerwie meczu. Chce, żebyś przepłukał usta płynem po tym, jak palisz cygaro. Chce usłyszeć czasem słowo »Przepraszam«. Chce się dowiedzieć, jak ci minął dzień. Chce pójść do teatru, na spektakl baletowy, na film albo koncert symfoniczny bez twoich westchnień, utyskiwań i wymówek.”

 

…kilka niezwykle ROMANTYCZNYCH HISTORII:

„Dawniej mąż twierdził, że suknia ślubna to strój na jeden dzień w życiu. Po co marnować tyle czasu i pieniędzy na wybór ubrania, które wkłada się tylko raz? Nie miał racji. Joan udowodniła mu to już czternaście razy. Co roku robi niespodziankę swojemu mężowi, Rogerowi, pojawiając się znienacka w sukni ślubnej. Roger nigdy się tego nie spodziewa. Osiemnastego lipca Joan zawsze ma tę suknię przy sobie. (…)

W pierwszą rocznicę ślubu Joan postanowiła odtworzyć atmosferę tamtego cudownego dnia. Od tamtej pory co roku zaskakuje męża. Pojawia się w sukni ślubnej w restauracjach, w Starbucksie, w kinie, w muzeum rock’n’rolla, na łódce w jeziorze Erie, na imprezie urządzanej w przydomowym basenie znajomych, a nawet podczas rejsu na Alaskę. Naprawdę. Suknia była zwinięta tak ciasno, że Roger spakował ją i nawet o tym nie wiedział.”

Właściwie możę powinniśmy je określić nie tylko jako romantyczne, ale też inspirujące historie? :)

 

…oraz parę WZRUSZAJĄCYCH ŚWIADECTW:

„Po tym, jak straciłam piersi Bruce oznajmił: »Zawsze byłem wielbicielem damskich nóg«. Zakochał się w innych częściach mojego ciała. Kochał mnie łysą. Kochał mnie z płaską klatką piersiową. Kochał mnie w zdrowiu i w chorobie, słowami i czynami.

Rak jest przerażający i nieprzewidywalny. Żeby go pokonać, przeszłam operację, chemioterapię i radioterapię. Razem z Bruce’em wykorzystywaliśmy przeciw chorobie cały dostępny arsenał, a najlepszą bronią okazała się miłość”.

 

Chyba nic więcej nie trzeba dodawać. Polecamy tę książkę na wakacje, na spacer, do porannej kawy, do wieczornego kieliszka wina, na słoneczny i radosny dzień oraz na zły humor i pochmurne popołudnie. Pasuje zawsze idealnie :)

A jeśli przypadnie Wam ona do gustu to polecamy również zapoznać się z wcześniejszymi publikacjami autorki – „Bóg nigdy nie mruga” oraz „Jesteś cudem”.

 

Fot. dobre-malzenstwo.pl

Miłej lektury!

1 komentarz do “Kochaj

  1. Pingback: A co by było gdybyś dzisiaj…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*